REKLĀMA:

otrdiena, 2008. gada 10. jūnijs

QR-Code (QR-Kods) [ Svītrkodu lasītājs viedtālrunī ]

Šodien parunāsim par manuprāt progresīvu, bet Latvijā un arī Eiropā vēl ne tik izplatītu funkciju mobilajos tālruņos, tas ir par 2D Bar Kodu lasītāju, jeb vienkārši QR-Kodu! Ko plaši pazīst un izmanto Japānā! ;) Pasmaidīs noteikti daudzi Nokia N95 un arī Motorollas telefonu īpašnieki, jo tieši šajos telefonos šī funkcija ir iebūvēta by default, un vairākiem no viņiem nemaz nav skaidrs, ko šī fīča dara, pēc mobālā instrukcijas varam nospriest, ka tā lasa Bar Kodus, līdzīgi, kā lielveikalā pārdevējs novelk preci pa speciālu skeneri un uz ekrāna redz preces cenu! Tikai šis ir sarežģītāks svītru kods, tas ir 2D Bar Code, jeb divu dimensiju Bar Kods, tapēc pats kods nesastāv no vertikālām līnijām, kā tas ir ar parasto Bar Code. Šim svītru kodam ir arī vairāk iespēju nekā parastatajam 1D Bar Kodam, tas nenolasa tikai nelielus tekstus un cenas, bet ar šis paveic daudz vairāk!

Nolasot QR-CODE Jūs varat:

  • redzēt iekodēto URL adersi un uzriez apmeklēt to;
  • lasīt iekodēto līdz 250 simbolu garo tekstu;
  • apskatīt iekodēto tel. nr., e-Pastu un momentā pievienot tos saviem ''Kontaktiem'';
  • likt Jūsu telefonam nosūtīt QR-Coda izveidotāja SMS, E-Pastu, MMS uz viņa norādīto telefona nr.; ;)
  • izslēgt savu mobīlo! :D
Ir vēl neskaitāmas iespējas, ko Jūs varat darīt izmantojot QR-Code, pats galvenais ir tas ka visu to var paveikt lietojot savu Smart Phone! Norādītās iespējas ir pašas populārākās, peejamākās, noderīgākās un saprotamākās iesācējiem! ;)

Kāds no QR-Koda labums, kādas iespējas tas sniedz?

QR-Kodi sniedz ļoti plašas iespējas, viss populārākais 2 dimensiju Bar Koda pielietojums ir WEB adrešu atpazīšana un iespēja momentā piekļūt interneta resursam. Jo būsim godīgi, taču nevienam nepatīk ar roku pārakstīt garas WEB adreses vai piemēram tel.nr, e-pastus, utt. Ērti taču ir tas, ka ar vienu rokas vēzienu tas viss nonāk tavā telefonā! ;) Ineresanta iespēja ir SMS, MMS un E-Pastu nosūtīšana, ko galveno kārt izmanto pakalpojumu sniedzēji, kas piedāvā mobīlo izklaidi, piemēram, Jūs web vietnē ieraugat spēli, kuru vēlaties dabūt savā telefonā, ierastā darbība jūs pārakstāt garo pakalpojuma sniedzēja sniegto kodu un nosūtat SMS pretī saņemot linku, kur to nokačāt! Ar QR-Kodu šis darbības ir atvieglotas, jo kā Jūs pavēršat savu telefonu ar aktivizētu QR-Code Reader pret QR-Code, telefons momentā piedāvā nosūtīt jau izveidotu SMS mobīlo izklaides pakalpoju sniedzējam! Iespēju ir ļoti daudz kā pielietot QR-Code viss ior atkarīgs no jūsu izdomas. 2D Svītrkodu Jūs varat izmantot pat savam uzņēmumam, jo izmakasas būs krietni lētākas, tapēc ka pati QR-Code Reader programma ir BEZMAKSAS, QR-Code Generator arī ir BEZMAKSAS, Jūs maksājat tikai par papīru un printer tinnti! :D

Kā notiek QR-Koda nolasīšana jeb skenēšana?

Lietotājs telefonā aktivizē QR-Code Reader programmu, ekrānā redzams jau pazīstams skats, tas ir kameras gaidīšanas režīms! ;)
Tad atliek vnk telefonu pavērst pret QR-Code, un telefons uzreiz nolasīs un uz displeja parādīs informāciju, ko satur kods! ;) Nav svarīgi vai svītrkods atrodas uz kāda ekrāna vai atrodams uz izprintēta papīra vai piemēram ir uzdrukāts uz krūzes vai T-Krekla, telefons vienalga būs spējīgs to atpazīt un parādīt lietotājam saprotamā formā, tas ir attēlot iekodēto tekstu vai veikt iekodēto darbību, piemēram, izslēgt telefonu!

Kuri telefoni atbalsta QR-Code nolasīšanu?

Šo funkciju atbalsta jau pieminēto Motorollas telefoni un Nokia 95, kuriem šo funkciju ir iebūvējis ražotājs! ;) Funkciju piedāvā arī QR-Code atbalstītāji, kuri ir izstrādājuši speciālo programmu, kura strādā uz Symbian series 60 3rd platformām! Populārākā programma ir šveiciešu lolojums Kaywa Reader, protams ir arī citas, bet šī ir slevenākā un nosacīti labākā! ;)

''kristapsLv IT Pieredze'' WAP mOde adrese QR-Code formātā!


qrcode

Pavērsiet savu mobilo tālruni ar aktivizētu QR-Code Reader pret šo ''bildīti'', un Jums tiks piedāvāta iespēja momentā nonākt http://TagTag.Com/kristapsLv-IT
= Šī BLAOGa WAP versijā! ;)

Kā izveidot pašam Savus QR-Kodus?

Tas ir pa visam vienkārši, Jums jādodas uz jau minēto Kaywa Reader mājas lapu un jāizmanto QR-Code Generator, šei Jūs varēsiet izveidot savu Bar Kodu! ;)

Tas arī lielos vilcienos būtu viss, cerams, ka šis raksts jums šķita noderīgs, un deva vismaz kaut kādu priekštatu par svītru kodu plašajām mūsdienu iespējām, kuras tā īsti atklāsies tikai nākotnē, vismaz noteikti Latvijā, jo pagaidām neviens tā īsti neko šajā jomā nepiedāvā, kaut arī telefoni, kas spētu kodu atpazīt ir ļoti daudz! Tāpēc, jums ir iespēja būt vieniem no pirmajiem šajā jomā, ievietojot QR-Code savā mājas lapā vai izdrukāt uz da jeb ko - krūzēm, krekliem! Kā jau minēju, viss ir atkarīgs no Jūsu izdomas kā pielietot QR-Kodu, jo tam tik tiešām ir ļoti plašas iespējas ;)

Reklāma:

Internets

Pamata INFA par TEVI:

IP